Македонија
           , °C

Мои последно посетени локации

Next 5 Days
 • Моментално време

  24° C RealFeel® (Изгледа како) 28°
  Делумно сончево
 • Денеска

  18 јул.

  28° Макс. RealFeel® (Изгледа како) 32°
  Невреме со грмотевици во делови од областа
  повеќе
 • Вечер

  18 јул.

  15° Мин. RealFeel® (Изгледа како) 16°
  Претежно ведро
  повеќе
 • Утре

  19 јул.

  28° Макс. RealFeel® (Изгледа како) 31°
  Локализиран дожд или невреме со грмотевици
  повеќе
Weather Forecast overview for Europe
Europe Weather Forecast

Временска мапа во Скопје - Околни места

+-