, °C

Мои последно посетени локации

1 - 5 од 90 дена | Сите 90 дена
Next 5 Days
 • Денеска

  20 јул.

  30° /14°C
  Локализиран дожд или невреме со грмотевици
 • саб.

  21 јул.

  34° /16°
  Потопло
  повеќе
 • нед.

  22 јул.

  36° /17°
  Доста сончево
  повеќе
 • пон.

  23 јул.

  33° /17°
  Неколку локализирани врнежи од дожд и силно невреме со грмотевици
  повеќе
 • вт.

  24 јул.

  28° /17°
  Можен локализиран дожд или невреме со грмотевици
  повеќе
петок
07
08
09
10
11
12
13
14
Темп. (°C) 21° 23° 24° 26° 27° 28° 28° 27°
RealFeel® (Изгледа како) 22° 23° 26° 29° 31° 32° 33° 30°
Ветер (km/h) 0 2 ССИ 2 ССЗ 6 N 7 N 9 N 11 ССЗ 11 ССЗ
врнежи
07
08
09
10
11
12
13
14
Дожд
7%
7%
7%
6%
5%
5%
8%
51%
Снег
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
Мраз
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
НЕБО
07
08
09
10
11
12
13
14
УВ-индекс 1 1 2 5 7 9 10 8
Облачност 60% 52% 45% 45% 45% 45% 45% 45%
Влажност 68% 55% 45% 39% 35% 32% 30% 37%
Точка на оросување 15° 13° 12° 11° 10° 12°
Видливост 16 км 16 км 16 км 16 км 16 км 16 км 16 км 8 км
Темп. °C
07
08
09
10
11
12
13
14
30° 25° 20°

Постари температурни податоци

повеќе постари временски податоци >
  Денеска Обично Рекордни 20.7.2017
Висока 30° 31° Нема инфо 35°
Минимални 14° 16° Нема инфо 13°

Изгрејсонце/зајдисонце

 • Изгрејсонце: 05:16
 • Зајдисонце: 20:05
 • Времетраење: 14:49 hr

Изгревање/заоѓање на Месечината

 • Изгревање на Месечината: 13:33
 • Заоѓање на Месечината: 00:44
 • Времетраење: 11:11 hr
Астрономија