, °C

Мои последно посетени локации

1 - 5 од 90 дена | Сите 90 дена
Next 5 Days
 • Рано прет.

  20 јул.

  18° Мин.
  Повремена облачност
  повеќе
 • Денеска

  20 јул.

  30° /14°C
  Локализиран дожд или невреме со грмотевици
 • саб.

  21 јул.

  34° /16°
  Потопло
  повеќе
 • нед.

  22 јул.

  36° /17°
  Доста сончево
  повеќе
 • пон.

  23 јул.

  33° /17°
  Неколку локализирани врнежи од дожд и силно невреме со грмотевици
  повеќе
19° RealFeel® (Изгледа како) 19°
Претежно облачно
 • Ветрови од N
 • 4 km/h
 • Влажност: 88%
 • Притисок: 1013.00 мб ↓
 • УВ-индекс: 0
 • Облачност: 88%
 • Лимит: 9144 m
 • Точка на оросување: 17° C
 • Видливост: 16 км

Изгрејсонце/зајдисонце

 • Изгрејсонце: 05:16
 • Зајдисонце: 20:05
 • Времетраење: 14:49 hr

Изгревање/заоѓање на Месечината

 • Изгревање на Месечината: 13:33
 • Заоѓање на Месечината: 00:44
 • Времетраење: 11:11 hr
Астрономија

РЕЗИМЕ НА ТЕМПЕРАТУРАТА

  Темп. (°C)
Сега 19°
Вчера 22°
RealFeel® (Изгледа како) 19°
RealFeel® под сенка 19°
Студен ветер 19°
Точка на оросување 17°
  Макс. / Мин.
Претходните 6 часа 22°/19°
Претходните 12 часа 27°/19°
Претходните 24 часа 27°/19°

Постари температурни податоци

повеќе постари временски податоци >
  Денеска Обично Рекордни 20.7.2017
Висока 30° 31° Нема инфо 35°
Минимални 14° 16° Нема инфо 13°

РЕЗИМЕ НА ВРНЕЖИТЕ

  Количество (мм)
Претходниот 1 час 0
Претходните 3 часа 0
Претходните 6 часа 0
Претходните 9 часа 1
Претходните 12 часа 1
Претходните 18 часа 1
Претходните 24 часа 1