, °F

Мои последно посетени локации

1 - 5 од 90 дена | Сите 90 дена
Next 5 Days

Дење

88°Макс. RealFeel® (Изгледа како) 95° Врнежи 25%
Делумно сончево
 • Ветрови од
 • ССЗ 4 милји на час
 • Налети на ветер: 7 милји на час
 • Максимален УВ-индекс: 8 (Многу високи)
 • Невреме со грмотевици: 24%
 • Врнежи: 0 во
 • Дожд: 0 во
 • Снег: 0 во
 • Мраз: 0 во
 • Часови на врнежи: 0 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 0 hrs

Ноќe

61°Мин. RealFeel® (Изгледа како) 62° Врнежи 25%
Умерено облачно
 • Ветрови од
 • Северозапад 2 милји на час
 • Налети на ветер: 6 милји на час
 • Максимален УВ-индекс: Нема инфо
 • Невреме со грмотевици: 24%
 • Врнежи: 0 во
 • Дожд: 0 во
 • Снег: 0 во
 • Мраз: 0 во
 • Часови на врнежи: 0 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 0 hrs

Постари температурни податоци

повеќе постари временски податоци >
  Денеска Обично Рекордни 15.8.2017
Висока 88° 88° Нема инфо 89°
Минимални 61° 59° Нема инфо 59°

Изгрејсонце/зајдисонце

 • Изгрејсонце: 05:41
 • Зајдисонце: 19:35
 • Времетраење: 13:54 hr

Изгревање/заоѓање на Месечината

 • Изгревање на Месечината: 10:13
 • Заоѓање на Месечината: 22:14
 • Времетраење: 12:01 hr
Астрономија