, °C

Мои последно посетени локации

1 - 5 од 90 дена | Сите 90 дена
Next 5 Days
 • Вечер

  19 јул.

  18° Мин. C
  Умерено облачно
 • пет.

  20 јул.

  30° /13°
  Локализиран дожд или невреме со грмотевици
  повеќе
 • саб.

  21 јул.

  34° /16°
  Потопло
  повеќе
 • нед.

  22 јул.

  36° /17°
  Доста сончево
  повеќе
 • пон.

  23 јул.

  32° /18°
  Неколку локализирани врнежи од дожд и силно невреме со грмотевици
  повеќе

Дење

27°Макс. RealFeel® (Изгледа како) 29° Врнежи 40%
Локализиран дожд или невреме со грмотевици
 • Ветрови од
 • ССЗ 9 km/h
 • Налети на ветер: 32 km/h
 • Максимален УВ-индекс: 6 (Максимални)
 • Невреме со грмотевици: 40%
 • Врнежи: 1 мм
 • Дожд: 1 мм
 • Снег: 0 CM
 • Мраз: 0 мм
 • Часови на врнежи: 0.5 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 0.5 hrs

Ноќe

18°Мин. RealFeel® (Изгледа како) 18° Врнежи 25%
Умерено облачно
 • Ветрови од
 • Северозапад 2 km/h
 • Налети на ветер: 4 km/h
 • Максимален УВ-индекс: Нема инфо
 • Невреме со грмотевици: 14%
 • Врнежи: 0 мм
 • Дожд: 0 мм
 • Снег: 0 CM
 • Мраз: 0 мм
 • Часови на врнежи: 0 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 0 hrs

Постари температурни податоци

повеќе постари временски податоци >
  Денеска Обично Рекордни 19.7.2017
Висока 27° 31° Нема инфо 32°
Минимални 18° 16° Нема инфо 12°

Изгрејсонце/зајдисонце

 • Изгрејсонце: 05:15
 • Зајдисонце: 20:06
 • Времетраење: 14:51 hr

Изгревање/заоѓање на Месечината

 • Изгревање на Месечината: 12:28
 • Заоѓање на Месечината: 00:14
 • Времетраење: 11:46 hr
Астрономија