, °C

Мои последно посетени локации

1 - 5 од 90 дена | Сите 90 дена
Next 5 Days
 • Денес

  20 јан

  /-9°
  Ниски облаци и магла
  повеќе
 • саб

  21 јан

  -2° /-10°
  Ниски облаци и магла
  повеќе
 • нед

  22 јан

  -2° /-8°
  Претежно сончево
  повеќе
 • пон

  23 јан

  -1° /-6°
  Периоди со облаци и сонце
  повеќе
 • втр

  24 јан

  /-5°C
  Неколку локализирани врнежи од снег

Дење

Макс. RealFeel® (Изгледа како) 3° Врнежи 61%
Неколку локализирани врнежи од снег
 • ССИ 4 km/h
 • Налети на ветер: 9 km/h
 • Максимален УВ-индекс: 1 (Ниско)
 • Невреме со грмотевици: 20%
 • Врнежи: 2 mm
 • Дожд: 1 mm
 • Снег: 0.8 CM
 • Мраз: 0 mm
 • Часови на врнежи: 2 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 1 hrs

Ноќe

-5°Мин. RealFeel® (Изгледа како) -6° Врнежи 67%
Повремени врнежи од снег и налети на ветер
 • СЗ 7 km/h
 • Налети на ветер: 13 km/h
 • Максимален УВ-индекс: Н/А
 • Невреме со грмотевици: 0%
 • Врнежи: 1 mm
 • Дожд: 0 mm
 • Снег: 0.7 CM
 • Мраз: 0 mm
 • Часови на врнежи: 2 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 0 hrs

Постари температурни податоци

повеќе постари временски податоци >
  Денеска Обично Рекордни 24.01.2016
Висока Н/А -2°
Минимални -5° -3° Н/А -13°

Изгрејсонце/зајдисонце

 • Изгрејсонце: 06:55
 • Зајдисонце: 16:38
 • Времетраење: 9:43 hr

Изгревање/заоѓање на Месечината

 • Изгревање на Месечината: 03:47
 • Заоѓање на Месечината: 13:46
 • Времетраење: 9:59 hr
Астрономија