, °C

Мои последно посетени локации

1 - 5 од 90 дена | Сите 90 дена
Next 5 Days
 • Денес

  20 јан

  /-9°
  Ниски облаци и магла
  повеќе
 • саб

  21 јан

  -2° /-10°
  Ниски облаци и магла
  повеќе
 • нед

  22 јан

  -2° /-8°
  Претежно сончево
  повеќе
 • пон

  23 јан

  -1° /-6°C
  Периоди со облаци и сонце
 • втр

  24 јан

  /-5°
  Неколку локализирани врнежи од снег
  повеќе

Дење

-1°Макс. RealFeel® (Изгледа како) 2° Врнежи 4%
Периоди со облаци и сонце
 • ЈИ 4 km/h
 • Налети на ветер: 7 km/h
 • Максимален УВ-индекс: 2 (Ниско)
 • Невреме со грмотевици: 0%
 • Врнежи: 0 mm
 • Дожд: 0 mm
 • Снег: 0 CM
 • Мраз: 0 mm
 • Часови на врнежи: 0 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 0 hrs

Ноќe

-6°Мин. RealFeel® (Изгледа како) -4° Врнежи 51%
Повремени врнежи од снег и налети на ветер
 • ЈИ 4 km/h
 • Налети на ветер: 6 km/h
 • Максимален УВ-индекс: Н/А
 • Невреме со грмотевици: 0%
 • Врнежи: 0 mm
 • Дожд: 0 mm
 • Снег: 0.8 CM
 • Мраз: 0 mm
 • Часови на врнежи: 1.5 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 0 hrs

Постари температурни податоци

повеќе постари временски податоци >
  Денеска Обично Рекордни 23.01.2016
Висока -1° Н/А
Минимални -6° -4° Н/А -12°

Изгрејсонце/зајдисонце

 • Изгрејсонце: 06:55
 • Зајдисонце: 16:37
 • Времетраење: 9:42 hr

Изгревање/заоѓање на Месечината

 • Изгревање на Месечината: 02:53
 • Заоѓање на Месечината: 13:04
 • Времетраење: 10:11 hr
Астрономија