, °C

Мои последно посетени локации

1 - 5 од 90 дена | Сите 90 дена
Next 5 Days
 • Денес

  20 јан

  /-9°
  Ниски облаци и магла
  повеќе
 • саб

  21 јан

  -2° /-10°
  Ниски облаци и магла
  повеќе
 • нед

  22 јан

  -2° /-8°C
  Претежно сончево
 • пон

  23 јан

  -1° /-6°
  Периоди со облаци и сонце
  повеќе
 • втр

  24 јан

  /-5°
  Неколку локализирани врнежи од снег
  повеќе

Дење

-2°Макс. RealFeel® (Изгледа како) 1° Врнежи 1%
Претежно сончево
 • ЈЈИ 2 km/h
 • Налети на ветер: 6 km/h
 • Максимален УВ-индекс: 2 (Ниско)
 • Невреме со грмотевици: 0%
 • Врнежи: 0 mm
 • Дожд: 0 mm
 • Снег: 0 CM
 • Мраз: 0 mm
 • Часови на врнежи: 0 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 0 hrs

Ноќe

-8°Мин. RealFeel® (Изгледа како) -6° Врнежи 2%
Ведро
 • ЈИ 4 km/h
 • Налети на ветер: 6 km/h
 • Максимален УВ-индекс: Н/А
 • Невреме со грмотевици: 0%
 • Врнежи: 0 mm
 • Дожд: 0 mm
 • Снег: 0 CM
 • Мраз: 0 mm
 • Часови на врнежи: 0 hrs
 • Часови на врнежи од дожд: 0 hrs

Постари температурни податоци

повеќе постари временски податоци >
  Денеска Обично Рекордни 22.01.2016
Висока -2° Н/А
Минимални -8° -4° Н/А -7°

Изгрејсонце/зајдисонце

 • Изгрејсонце: 06:56
 • Зајдисонце: 16:36
 • Времетраење: 9:40 hr

Изгревање/заоѓање на Месечината

 • Изгревање на Месечината: 01:57
 • Заоѓање на Месечината: 12:26
 • Времетраење: 10:29 hr
Астрономија